"ZAELEKTRYZOWANI" w naszej szkole!

26 lutego 2024 r. gościliśmy w naszej szkole grupę „Zaelektryzowani” z Lublina.  Podczas niecodziennej lekcji „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne” animatorzy w bardzo ciekawy, a zarazem zabawny sposób prezentowali liczne eksperymenty i wyjaśniali tajniki przeprowadzonych doświadczeń z zakresu fizyki i chemii. Napięcie powierzchniowe, zabawy z helem i ciekłym azotem, rozkład termiczny perhydrolu, „paląca się dłoń” - takie m.in. atrakcje czekały na uczniów klas I – VIII podczas spektaklu.

 

Możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazach i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrodniczych wzbudziła duże zainteresowanie i entuzjazm uczestników. Uczniowie przekonali się, że chemia i fizyka to interesujące dziedziny nauki, które kryją w sobie wiele tajemnic i niespodzianek.

 

Dziękujemy „Zaelektryzowanym” za wspaniałą zabawę, połączoną z nauką.