"TOTUS TUUS" uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły - św. Jana Pawła II

18 maja 2023 roku w 103. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II odbyły się obchody Dnia Patrona naszej szkoły powiązane z gminną uroczystością uczczenia pamięci św. Jana Pawła II na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Sarzyna p. Andrzejem Rychlem.

 

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy św. kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Majdanie Łętowskim celebrowanej przez ks. Sylwestra Dul, ks. Wiesława Opiat oraz ks. Damiana Blacha. Następnie uroczyście za gościnnymi sztandarami Ochotniczej Straży Pożarnej, Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy oraz naszym wszyscy przeszliśmy za transparentem ze słowami, które nasz patron skierował do młodzieży podczas inauguracji pontyfikatu „Wy jesteście przyszłością świata” do SP 118, aby kontynuować obchody.

 

Dalsza część uroczystości rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów na salę gimnastyczną i odśpiewaniem hymnu. Pani dyrektor Marta Radomska powitała przybyłych gości, po czym rozpoczął się montaż słowno-muzyczny, którego mottem przewodnim były słowa będące dewizą naszego patrona „Totus Tuus” (Cały Twój).

 

Tą piękną i wzruszającą część artystyczną poświęconą osobie św. Jana Pawła II, by uczcić i powspominać postać tego wielkiego Polaka, przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Teresy Sarzyńskiej i p. Elżbiety Serafin.

 

Dopełnieniem uroczystości było ogłoszenie przez ks. Sylwestra Dul Gminnego Konkursu "Jan Paweł II - Pielgrzym Nadziei" dla uczniów klas VI - VIII Szkół Podstawowych oraz I klasy Szkoły Ponadpodstawowej, a także występy scholi przy parafii Majdan Łętowski oraz scholi z Łętowni wraz przedstawicielami KGW w Łętowni.

 

Razem z nami świętowali: Poseł na Sejm RP p. Jerzy Paul, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna p. Andrzej Rychel, Dyrektor Biura Burmistrza MiG Nowa Sarzyna p. Adam Madej, Sekretarz MiG Nowa Sarzyna p. Danuta Pinderska, Radni Gminy Nowa Sarzyna, Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Sarzyna, Sołtysi oraz przedstawiciele OSP i KGW.

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólną celebrację tej uroczystości, a wszystkim osobom przygotowującym ten dzień za zaangażowanie.