Akcja "Zbieramy pluszaki"

W dniach 29-30 kwietnia b.r. nasza szkoła wzięła udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Misyjno-Charytatywne "Missio Misericordiae"  akcji „Zbieramy pluszaki”.

 

W obu budynkach szkoły udało nam się zebrać ponad 130 pluszaków i 17 opakowań mleka w proszku. W imieniu Stowarzyszenia i opiekunów Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom.

 

W świecie, w którym codzienne troski często przyćmiewają wielkie gesty dobroci, łatwo zapomnieć o sile dzielenia się. Jednak to właśnie w najprostszych działaniach leży klucz do sprawiania, że nasz świat staje się lepszym miejscem.

 

Przekazane dary, pełne miłości i troski, trafią do rąk sióstr michalitek w Kamerunie, które na co dzień otaczają opieką najbardziej potrzebujących. Podarowane pluszaki staną się przyjaciółmi dzieci, dającymi poczucie bezpieczeństwa i ukojenia w trudnych chwilach, a mleka w proszku, zapewnią najmłodszym podopiecznym niezbędne składniki odżywcze.

 

Państwa udział w akcji pokazał, że pomimo odległości, różnic kulturowych czy językowych, jesteśmy w stanie działać razem dla dobra tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Niech każdy pluszak i każda paczka mleka staną się wyrazem naszej wspólnej wiary w ludzkość i w to, że dzielenie się jest najpiękniejszym darem, jaki możemy ofiarować.

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas.