W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum brali udział w kolejnych w tym roku szkolnym zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim   w Krakowie. Tym razem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z fizyki oraz pokazie kriogenicznym.

Podczas zajęć laboratoryjnych w I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej młodzież samodzielnie pod kierunkiem doświadczonych pracowników i doktorantów uczelni wyznaczali ciepło topnienia lodu.

 

Natomiast w trakcie pokazu kriogenicznego przygotowanego przez pracowników Fundacji PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ uczestnicy poznali historię skraplania gazów i zastosowania kriogeniki oraz obejrzeli szereg doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości skroplonych gazów oraz substancji w niskich temperaturach.

 

Ważnym elementem kwietniowego wyjazdu było zawarcie porozumienia o współpracy między Instytutem Fizyki UJ, a naszą szkołą.

 

Młodzież wróciła do domu pełna wrażeń i z uczuciem pewnego niedosytu. W tym roku szkolnym była to już ostatnia wizyta na tej uczelni, kolejne planowane są na przyszły rok.

 

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały panie: Marta Radomska, Elżbieta Serafin i Agnieszka Zamorska – Socha.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642