W przedświąteczny poniedziałek, klasa 6a wraz z opiekunami: panią Anną Kolano i panią Anną Zawadzką wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa.

Najpierw obejrzeliśmy film „Był sobie pies 2” w kinie Helios. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie i obejrzenie wystawy „Zobaczyć w ciemności”. W całkowitej ciemności mogliśmy odbyć spacer po pokoju, specjalnie zaaranżowanym w taki sposób aby postrzegać świat bez użycia wzroku. Pod opieką przewodnika uruchomiliśmy zmysły tj. : dotyk, węch i słuch tak jak to czynią osoby niewidome i niedowidzące. W „niewidzialnym” pokoju nie zabrakło niespodzianek i zagadek. Odgadywaliśmy rzeczy na które natrafiliśmy. Było to dla nas dziwne ale bardzo ważne doświadczenie. Uczestniczyliśmy również w warsztatach przybliżających codzienne życie osób niewidomych i niedowidzących. Krótka chwila w ciemnościach zmieniła nasze spojrzenie na otaczający nas świat i pozwoliła docenić nasze życie i zdrowie. Ostatnim przystankiem na naszej wycieczce była integracja podczas gry w kręgle w Kręgielni Kula.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642