Dnia 24 i 25 października 2018 roku uczniowie klas I – III naszej szkoły byli na wycieczce w Skansenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Zostaliśmy serdecznie przywitani przez panią przewodnik, która w sposób przystępny opowiedziała dzieciom o losach wsi polskiej na przełomie XIX i XX wieku oraz o ludach zamieszkujących niegdyś tereny północnej części województwa podkarpackiego.Dzieci obejrzały wnętrza oryginalnie zachowanych chat i zagród chłopskich, sprzęty i wyposażenie domów. Na końcu zawitaliśmy do pięknego kościoła.
Dla dzieci najciekawszym elementem wycieczki była wizyta w dawnym budynku szkoły i porównanie, w jakich warunkach obecnie odbywa się nauka.
Następnie odbyła się degustacja chleba pieczonego według starej receptury i starą metodą, czyli w piecu. A później pani przewodnik zarobiła ciasto, z którego dzieci wykrawały placuszki i piekły je na blasze. To staropolskie proziaki. Na koniec zakupiły pamiątki. Wycieczka udana mimo niesprzyjającej pogody.

 

 


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642