8 grudnia 2017 roku o godzinie 5.30 wyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa. Opiekunami były panie M. Kusiak, A. Zawadzka oraz A. Krasnodębska. W planie mieliśmy zwiedzanie Krakowa, zajęcia matematyczno-fizyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz nietypową lekcję historii.O godzinie 8:00 dojechaliśmy na miejsce. Pierwszym punktem naszej wycieczki były zajęcia na najstarszej polskiej uczelni, podczas których rozmawialiśmy na temat brył matematycznych. Uczniowie mogli puścić wodze fantazji podczas tworzenia różnych ciekawych figur. Po lekcji zwiedziliśmy wystawę interaktywną, gdzie zobaczyliśmy przyrządy fizyczne, narzędzia, którymi niegdyś posługiwali się znani fizycy i astronomowie.
Po ciekawych doznaniach na UJ, przyszedł czas na drugi punkt naszej wycieczki – HistoryLand. Na miejscu mogliśmy podziwiać różnorodne budowle z klocków Lego, które zadziwiły nas swym wyglądem i techniką wykonania. Widzieliśmy m. in. osadę w Biskupinie, Bitwę pod Grunwaldem, Stocznię Gdańską, sanktuarium jasnogórskie oraz zabytki krakowskie, a to wszystko wykonane z ponad miliona drobnych, plastikowych elementów. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do galerii, a następnie na rynek i w okolice Wawelu. Wszystkie te miejsca zachwyciły nas swoim świątecznym wystrojem i klimatem. Niestety – wszystko, co dobre, szybko się kończy, tak było też z naszym wyjazdem. W drodze powrotnej udaliśmy się jeszcze do Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!, gdzie mogliśmy się pomodlić oraz zwiedzić tamtejsze muzeum. Miejsce to wywarło na nas duże wrażanie, ponieważ znajdują się tam rzeczy, których za życia używał nasz święty patron.
Wycieczka minęła wszystkim bardzo miło. Do domów wróciliśmy zmęczeni, jednak w wyśmienitych nastrojach. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tak ciekawy wyjazd i w przyszłości jeszcze wielokrotnie uda nam się odwiedzić Kraków.