26 kwietnia 2018 roku 43 uczniów z klasy 4a, 5a, 5b, 6a, 6b i 7a pod opieką pani J. Baran, pani S. Ożóg, pani S. Śliż o godzinie 700 wyjechało z Łętowni na wycieczkę do Bolestraszyc, Krasiczyna i Przemyśla.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy z przewodnikiem od arboretum w Bolestraszycach – największego na Podkarpaciu ogrodu botanicznego, gdzie jest zgromadzonych kilkaset gatunków roślin. Ponieważ kwiecień w tym roku jest wyjątkowo ciepły wszystkie rośliny w ogrodzie w pełni kwitły. Mogliśmy nie tylko je zobaczyć, ale poczuć i dotknąć.

Następnie pojechaliśmy do Krasiczyna. Zwiedzaliśmy zespół pałacowy i mogliśmy usłyszeć historię „Białej Damy”.  Ostatnim punktem naszego zwiedzania był piękny Przemyśl. W Przemyślu zwiedziliśmy Muzeum Dzwonów i Fajek, wyszliśmy na wieżę zegarową i oglądaliśmy panoramę Przemyśla. Kolejnym punktem naszego zwiedzania było Stare Miasto, Zamek Kazimierzowski z rekonstrukcją fundamentów średniowiecznego palatium z rotundą – siedzibą najstarszego amatorskiego teatru w Europie „Fredreum”.

Zwiedzanie zakończyliśmy około 1730 po czym wyjechaliśmy w kierunku Łętowni.

Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.

 

Jolanta Baran