4 października uczniowie naszej szkoły z kl. 3a, 3b, 4a, 4b, 5a, 5b szukali odpowiedzi na trudne i interesujące pytania w ZST Im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Na czym polega programowanie? Jak skonstruowany jest łazik marsjański? Czy trudno zbudować drona? Co to są ozoboty? Jakie zjawiska zachodzą na niebie? Czym zajmuje się energetyka odnawialna? Jak działa silnik samochodu, a jak samolotu?

Jak pracują: grafik komputerowy, diagnosta samochodowy, mechanik i elektryk? Czego o świecie uczą matematyka, fizyka i chemia? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukaliśmy podczas VIII Festiwalu Techniki. Nauczyciele i uczniowie ZST oraz zaproszeni goście (m.in. firm: MTU Aero Engines, Superior Industries) przygotowali stoiska z pokazami i prezentacjami. Aby dotrzeć do małych odbiorców, przyjęto zasadę – uczyć przez zabawę. Dodatkowo przygotowano szereg niespodzianek w postaci licznych konkursów, możliwości przejażdżki samochodem do nauki jazdy (oczywiście pod okiem doświadczonych instruktorów), skosztowania słodkości serwowanych przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Opiekunami podczas wyjazdu byli: T. Sarzyńska, E. Kusiak, Z. Buczkowska, D. Torla, E. Kuraś, J. Siwiec


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642