W 2018 roku organizujemy DBI pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Podczas tegorocznych obchodów chcemy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności. Internet to narzędzie, które intensywnie wykorzystujemy do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.W tym roku podjęliśmy liczne działania, które zmierzały do realizacji celów wpisanych w obchody DBI. Nauczyciele informatyki i wychowawcy prowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznych zasad korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii oraz netykiety. Informacje szczegółowe na ten temat znalazły się też na plakatach oraz udzielali ich nauczyciele informatyki i pedagodzy szkolni.

W ramach akcji przeprowadzono cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w oparciu o scenariusze DBI. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali specyfikę cyberprzemocy oraz metody rozwiązywania sytuacji z nią związanych. Zapoznani zostali z zasadami dobrego wychowania w sieci, tzw. netykietą. W trosce o bezpieczeństwo korzystania z Internetu nauczyciele poinformowali uczniów o adresach stron internetowych, na których można szukać informacji lub pomocy w razie niebezpiecznych sytuacji.

Klasa 7a przygotowała również apel szkolny dla młodszych kolegów, na którym zaprezentowali sceny wg scenariusza przedstawienia „W sieci”. Uczniowie poznając losy bohaterów spektaklu, dowiedzieli się przede wszystkim, jakie są konsekwencje korzystania z Internetu i zamieszczania w nim różnych informacji. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie nie ulegną presji otoczenia i nie popełnią błędów, ze skutkami których musiały zmierzyć się poznane postacie. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli, a także pozostawiło wiele do myślenia.

Koordynatorami tegorocznych obchodów były panie: Dorota Smycz, Marta Paczocha oraz Elżbieta Smycz

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami na stronie:
http://www.saferinternet.pl.
http://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/poradniki-i-broszury.html
Rodzice znajdą w nich ważne informacje i pomoc w prawidłowym kierowaniu kontaktami dziecka z nowoczesna technologią.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642