z p. Renatą Piątkowską pt. „ Która to Malala – czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły”.

 

Dnia 20.05.2019 r. uczniowie z klas: IV a,  Va,  Vb, VI a, VI b uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu autorskim w MiG Bibliotece Publicznej w Nowej Sarzynie z panią Renatą Piątkowską .

Pani Renata Piątkowska znana i ceniona autorka książek dla dzieci opowiedziała wszystkim historię dziewczynki, pochodzącej z Pakistanu, która mimo młodego wieku i trudnej sytuacji politycznej panującej w kraju wyznała przed całym światem, że chce chodzić do szkoły, nie chce być analfabetką itd.  Wzruszającą historię piętnastoletniej dziewczynki, opartą na faktach autentycznych, zna dzisiaj cały świat. Marzenia i próby ich realizacji Malala (bohaterka książki) nieomal  przypłaciła życiem.

Pani Piątkowska przybliżyła uczniom bohaterską postawę dziewczynki, jej zmagania i walkę o prawo do nauki. Kilkakrotnie zwracała uwagę na różnice kulturowe, dostęp do nauki, informacji panujących w Pakistanie i w Polsce.  Spotkanie uświetniła pani lektor, która co jakiś czas czytała fragmenty książki, postów, komentarzy zamieszczanych na  portalach internetowych dotyczących dziewczynki, której popularność na całym świecie wciąż rośnie.

Na zakończenie każdy, mógł też zakupić oferowane książki autorki i otrzymać imienny autograf. W naszej bibliotece będzie również  możliwość wypożyczenia książki p.  Renaty Piątkowskiej pt „Która to malala …”, z dedykacją „Dla biblioteki Szkoły Podstawowej w Łętowni” – jako pamiątki ze spotkania.

 

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele: p.Danuta Torla, p. Stanisława Ożóg, p. Tadeusz Zebzda

Galeria zdjęć ze spotkania: wyślę później zdjęcia

 


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642