Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych.Dzisiaj w obydwu budynkach naszej szkoły odbyła się próbna ewakuacja. Sygnałem alarmowym był 3-krotny dzwonek szkoły. Uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy przedostali się na miejsce zbiórki, którym jest boisko szkolne. Tam złożyli meldunek koordynujacej ewakuację – p. Dyrektor. Okazało się, że została zainicjowana przez straż sytuacja, w której nie wszyscy uczniowie ewakuowali się na zewnątrz. Strażacy ruszyli na ratunek w poszukiwaniu osób zaginionych. Na szczęście to tylko ćwiczenia, więc wszystko zakończyło się happy endem.
W próbnej ewakuacji brały udział zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z : Sarzyny, Rudy Łańcuckiej, Woli Zarczyckiej, Łukowej i Jelnej oraz Policji. Akcją kierował kapitan PSP Adam Matuszak.

 


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642