Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  odbyły się 29 maja. Obchody rozpoczęła  uroczysta Msza święta w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Majdanie Łętowskim sprawowana w intencji całej społeczności szkolnej.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył Ks. Krystian Kusztyb wikariusz z parafii św. Katarzyny w Łętowni, homilię wygłosił proboszcz parafii ks. Sylwester Dul. W homilii została ukazana postać Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz jego nauczanie  którego wszyscy winniśmy starać się naśladować w codziennym życiu. Ks. Sylwester mówił: „Przylgnijmy do tego niezwykłego duszpasterza, czytajmy jego teksty i naśladujmy jego czyny. On w duchu Ewangelii odpowie na nasze pytania i pomoże, abyśmy w sposób ewangeliczny rozwiązywali problemy dnia dzisiejszego. Razem z nim szukajmy prawdy, która wyzwala”. Oprawę muzyczną Mszy świętej przygotowała wraz ze scholą pani katechetka Jadwiga Cieślik.

Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia podczas której został przedstawiony program słowno-muzyczny   „ Posyła mnie Bóg, abym głosił Ewangelię i leczył rany zbolałych serc” . Program artystyczny przedstawili uczniowie trzecich klas gimnazjalnych , których swoim śpiewem i grą na instrumentach muzycznych wspomogli uczniowie młodszych klas. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem ks. Sylwestra Dul oraz Pani Katechetki Jadwigi Cieślik. W programie nie brakowało wzruszających pieśni, wierszy i faktów z życia patrona naszej szkoły.