Uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców Pani Ewy Chowaniec i Pana Stanisława Jabłońskiego przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, gry na instrumentach oraz tańczyli.


24 października 2019 roku od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Łętowni. Uczniowie  klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dyrektor szkoły Pani Marta Radomska powitała gorąco przybyłych gości Pana Burmistrza Andrzeja Rychla,  Panią Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Łętowni Panią Barbarę Klocek, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym „oddała głos”.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Pierwszaki musiały zdać egzamin ze sprawności fizycznej,  wiedzy ogólnej, wiadomości o Polsce, wypić sok z cytryny i przez 10 sekund się uśmiechać.   Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w  biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali; być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

„Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Również rodzice i dziadkowie pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie. Każdy pierwszak otrzymał upominki ufundowane przez Pana Burmistrza i Panią Dyrektor.   Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

W tym dniu pierwszaki pasowani byli również na czytelnika biblioteki szkolnej. Po obejrzeniu części artystycznej wykonanej przez uczniów klas trzecich, części dotyczącej poszanowania książek i korzystania z biblioteki szkolnej, uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i korzystać z nich. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania uczniów wielką księgą. Pamiątką pasowania była pierwsza książeczka do samodzielnego czytania pt  „Franklin w bibliotece”.

Część uroczystości „Pasowanie na czytelnika” przygotowała pani Danuta Torła.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

 

Zredagował: Stanisław Jabłoński


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642