W dniu 8 maja w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja gminnego konkursu matematyczno-przyrodniczego dla klas siódmych ,,Bystrzaki’’. Konkurs był objęty patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz posła na Sejm Jerzego Paula.

Konkurs miał charakter drużynowy. Każda uczestnicząca w nim  szkoła zgłosiła w drodze wewnątrzszkolnych eliminacji trzyosobowe drużyny. Pierwszym etapem zmagań drużyn był test wiedzy przyrodniczej. Do finału zakwalifikowało się pięć zespołów: dwie z Nowej Sarzyny i po jednej z Jelnej, Wólki Łętowskiej i Łętowni. Dalsze zdobywanie punktów odbywało się przy specjalnie przygotowanych stanowiskach : geograficznym, matematycznym, biologicznym, chemicznym i informatycznym.

Ostatecznie zwycięzcami zostali:

I miejsce Nowa Sarzyna ( Maciej Krawiec, Mateusz Mołodecki, Amelia Kołtun)

II miejsce Nowa Sarzyna ( Aleksandra Cebula, Wiktoria Grzywna, Luiza Rachwał)

III miejsce Łętownia ( Julia Jędrek, Mateusz Lesiczka, Jakub Siuzdak)

GRATULUJEMY!

Sponsorami poczęstunku dla uczniów byli Joanna i Zbigniew Rurak. Nagrody ufundowali : Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz poseł na Sejm Jerzy Paul. Dziękujemy.

 

 

 


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642