Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. To ustanowione w 2001r. przez Radę Europy święto jest już stałym punktem w kalendarzu naszej szkoły. Tym razem w czwartek, 3 października, budynki naszej szkoły czekały już udekorowane plakatami o różnych europejskich krajach oraz ciekawostkami językowymi m.in. jak witać się w różnych krajach.

Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków rozpoczęły nasze najmłodsze klasy. Uczniowie z klas I – III pięknie udekorowali angielskie i niemieckie słowa różnymi materiałami – kawą, herbatą, ryżem, makaronem czy liśćmi. Następnie,  czteroosobowe drużyny z klas IV-VIII rywalizowali ze sobą podejmując językowo-kulturowe wyzwania, przygotowane przez nauczycieli języków obcych. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od postawienia bardzo ważnego pytania: po co uczymy się języków obcych, dlaczego są one dla nas ważne? Pomysłów było mnóstwo  m.in. możliwość swobodnej komunikacji i podróżowania po różnych częściach świata czy łatwość w zdobyciu ciekawej pracy.

Następnie rozpoczęliśmy potyczki językowe. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie krótkiego quizu o językach obcych. Następnie dopasowywaliśmy słowa do różnych języków. Ponadto „biegaliśmy po słowo” – gdyż biegane dyktando to dobry powód do rozruszania kości, a także zamienialiśmy się w speców od geografii – rozpoznawaliśmy kraje europejskie. Warto wspomnieć, że w zadaniach pojawiały się nie tylko znane ze szkoły języki – angielski i niemiecki, ale także rosyjski (pisanie słów cyrylicą), litewski francuski czy hiszpański.

Organizatorzy wydarzenia – nauczyciele języków obcych, dziękują za wspólną  zabawę z językami w tle. Nasza młodzież kolejny raz udowodniła, że jest gotowa na ambitne wyzwania i bezkonfliktową rywalizację.

DO ZOBACZENIA JUŻ ZA ROK!


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642