Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Leżajsku zorganizowali ogólnopolską akcję „Polacy – Rodakom 2019”.

Pomysłodawcą   „Akcji” i jej Patronem jest  Senator RP – Pan Stanisław Gogacz , zaś  Honorowy Patronat nad nią,  na ziemi leżajskiej,  objął Starosta Leżajski  Pan Marek Śliż. Była to już 20 edycja akcji, polegającej na zbiórce darów, przygotowaniu paczek przyozdobionych w biało-czerwone barwy, które trafią do polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Na Podkarpaciu w akcję po raz 7. włączyli się mieszkańcy Leżajska. Od 15 do 30 listopada br. Harcerze ZHP Hufiec Leżajsk przeprowadzili w sklepach z terenu powiatu leżajskiego zbiórkę żywności, zabawek, książek. 6 grudnia w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się finał akcji  Polacy -Rodakom pod czujnym okiem reporterów (patronów medialnych) z TVP Rzeszów, Polskiego Radia Rzeszów oraz Radia VIA.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642