5 września 2022r. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, która jest  pod honorowym patronatem pary prezydenckiej: pani Agaty Kornhauser – Dudy i pana Andrzeja Dudy. Zaproszeni goście –  przedstawiciele Majdanu Łętowskiego i Wólki Łętowskiej: pani Lucyna Klocek, pan Eugeniusz Kolano (w budynku w Majdanie Łętowskim) oraz przedstawiciele Łętowni i Gościńca: pani Anna Głuszek – Cebula oraz pan Franciszek Wilk (w budynku w Łętowni) wraz z uczniami klas 7 i 8 przeczytali „Świteziankę” Adama Mickiewicza.  „Ballady i romanse”Adama Mickiewicza, do których należy „Świtezianka”, mają niezwykłą wartość w literaturze polskiej. Zostały wydane w 1822 roku w Wilnie i wyznaczają początek polskiego romantyzmu.  

Prezydent Andrzej Duda inaugurując jedenaste Narodowe Czytanie w Warszawie mówił, że Adam Mickiewicz i epoka romantyzmu zbudowali postawy Polaków na następne stulecia. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda stwierdziła, że tegoroczna lektura – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza –  wywarła  głęboki i trwały wpływ na kulturę całego narodu.

Uczniowie naszej szkoły siedząc na szkolnych trawnikach w ciepłych promieniach słońca, w miłym nastroju wysłuchali czytany utwór. Jest nam niezmiernie miło, że w ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie.                             

            Organizatorkami akcji były pani Justyna Nowosielecka – Pęcak i pani Stanisława Ożóg.