Instytut Pamięci Narodowej – oddział w Rzeszowie prowadzi działalność edukacyjną w kraju w zakresie porozbiorowej i najnowszej historii Polski. Celem jest wychowanie patriotyczne oraz umacnianie tożsamości narodowej, przybliżanie wiedzy o udziale Polaków na frontach walk i informowanie o metodach i miejscach oraz o sprawcach zbrodni popełnionych przeciwko narodowi polskiemu.9 stycznia 2018r. odbyły się lekcje przeprowadzone przez pracowników IPN- u, panów Zenona Fajgera i Macieja Rędziniaka. Najmłodsi uczniowie z kl. I-III uczestniczyli w lekcji pt.: „Symbole naszej historii – historia herbu i flaga Polski”, zaś uczniowie z klas: V-VII oraz II, III gimnazjum wzięła udział w prelekcji multimedialnej „Harcerze podczas II wojny światowej”.

Lekcje były atrakcyjne i zainteresowały szerokie grono uczniów, dlatego na feriach zimowych w dniu 30 stycznia spotkaliśmy się „jeszcze raz” z edukatorami z IPN – u, którzy przyjechali do naszej szkoły z historycznymi grami dydaktycznymi. Uczniowie poznali gry tj.: „Polak Mały”, „Pamięć 39”, „Znaj znak”, „Symbole narodowe”, „Awans”, „Alarm dla Warszawy”. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom udało się uczniom lepiej poznać i zrozumieć historię Polski, szczególnie w „Roku dla Niepodległej” i miło spędzić czas podczas ferii zimowych.

Serdecznie dziękujemy edukatorom z IPN – u za przeprowadzenie lekcji w naszej szkoły.

Organizatorzy
Teresa Sarzyńska, Jolanta Baran


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642