12 marca 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Matematyki”. Z okazji Święta Królowej Nauk uczniowie wszystkich klas od 1 – 7 SP i 2 – 3 gimnazjum wykonali plakaty, które można było podziwiać na korytarzu szkoły.

W tym dniu wszystkie lekcje prowadzone były z elementami matematyki oraz odbyły się konkursy i turnieje zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Wszyscy dobrze się bawili, zwłaszcza podczas parady przebierańców za słynnych matematyków lub pojęcia matematyczne. Przedstawiciele starszych klas wzięli udział w turnieju matematycznym „Matematyka od kuchni”. Wykonanie plakatu, liczba przebranych uczniów w klasie oraz wynik turnieju matematycznego był oceniany przez nauczycieli matematyki, a suma zdobytych punktów decydowała o liczbie „plusowych punktów” z zachowania. Program Dnia Matematyki przygotowali nauczyciele zespołu przedmiotów matematyczno- przyrodniczych oraz wychowawcy klas I – III SP.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642