„W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Wam sercem całym,
dużo szczęścia, stu lat życia,
samych szóstek do zdobycia.”

Dnia 3 czerwca 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Cała uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu przed budynkiem szkoły i na boisku szkolnym. Główną atrakcją dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie i basen z piłkami. Nauczyciele zadbali o to, by uczniowie spróbowali swych sił w różnych konkurencjach sportowych.. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach., starsi uczniowie rywalizowali w grze piłki siatkowej. Tego dnia nie było wygranych i przegranych. Uczniowie przekonali się, że istnieje zdrowa rywalizacja, która może przynieść wiele radości.
Przy pomocy farb do malowania twarzy Pani Sołtys Anna Głuszek – Cebula i Pan Ernest Cebula tworzyli niesamowite postacie i zwierzęta. Uczniowie klas młodszych mogli wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi malując kredą na asfalcie maskotkę swojej klasy, natomiast starsi rzucali z określonej odległości wydmuszką napełnioną farbą w kierunku arkusza papieru i rozprowadzali farbę specjalnie wykonanym pędzlem – tworząc malowidła.
W tym dniu gościły u nas przedszkolaki, które wzięły udział w pokazach chemicznych zorganizowanych przez Panią Elżbietę Serafin i prowadzonych przez uczniów naszej szkoły.
Na sali gimnastycznej wystąpiły uczennice naszej szkoły, które wykonały piosenki ludowe wraz z Kapelą pod przewodnictwem Pana Józefa Picha – pracownika Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie.
Dzięki życzliwości strażaków OSP z Łętowni, na boisko szkolne przyjechał wóz strażacki. Uczniowie mogli uczestniczyć w pokazach organizowanych przez strażaków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja na czas ze strącaniem pachołków strumieniem wody z węża strażackiego. Uczestnicy bawili się doskonale.
W organizację imprezy włączyła się Rada Rodziców naszej szkoły, przygotowując poczęstunek dla uczniów oraz grillowane kiełbaski.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości –Ochotniczej Straży Pożarnej w Łętowni, rodzicom, Pani sołtys wsi, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły organizatorzy wydarzenia składają serdeczne podziękowanie za wspaniałą zabawę i radość, jaką sprawili dzieciom w dniu ich święta. Wszystkim dzieciom życzymy wielu takich dni.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642