W dniach 16-18 luty nasza drużyna wyjechała na biwak zimowy do Zmysłówki organizowany przez Hufiec Leżajsk. W piątek o godz. 16.00 Orły wsiadły do autobusu wiozącego na miejsce zakwaterowania. Po podróży był czas na rozpakowanie się i oswojenie się z nowym miejscem. Wieczorem harcerze po zjedzeniu kolacji udali się na harcerską drogę krzyżową wokół szkoły, w której spali. Po drodze krzyżowej zgromadzili się w sali gimnastycznej na świeczkowisku, które wprowadziło nastrój całego biwaku. Następnie chętni mogli udać się na niespodziankę, którą było oglądanie filmu. Tak zakończył się pierwszy dzień.

Drugi dzień rozpoczął się porannym apelem, na którym druhny i druhowie dowiedzieli się o planie całego dnia. Po południu odbyły się zajęcia praktyczne, m.in. nauka wiązania węzłów, orientacji w terenie, szyfrowania i wiele innych. W między czasie odwiedziły nas nasze kochane druhny. Po tych zajęciach chętni mogli iść pojeździć na sankach, a reszta została i ćwiczyła musztrę. Wieczorem odbyło się śpiewanie piosenek harcerskich oraz tańczenie. Po tym wszystkim odbyło się świeczkowisko i apel wieczorny.

Niedzielę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie bo już o północy Mszą Świętą, następnie apel i pakowanie . Na apelu porannym każdemu zakręciła się łezka w oczku. To był piękny czas, który na pewno zostawił po sobie wiele dobrych wspomnień. Po chwilach wzruszeń odbyło się sprzątanie szkoły, aby pokazać, że tu byli prawdziwi harcerze. Będziemy długo wspominać ludzi oraz czas, który tutaj spędziliśmy.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642