Ponad 4 tyś. harcerzy 14-15 grudnia 2019r. uczestniczyło w Zakopanem – Krakowie w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Również nasi harcerze 7DH Orły Łętowskie wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się podczas Mszy Św. w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i złożyli kwiaty na grobie Andrzeja i Olgi Małkowskich.

Do Polski Światło Pokoju przywieźli skauci słowaccy, którzy otrzymali je od swoich kolegów z Austrii. W drugi dzień na Wawelu w Krakowie odbyło się oficjalne przekazanie Betlejemskiego Światło Pokoju. Od prawie 30 lat harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przywożą je nie tylko do wszystkich hufców i jednostek harcerskich, ale także do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzieląc się radosną nowiną i krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

 


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642