W dniach 15-16 grudnia nasza drużyna harcerska „Orły Łętowskie” razem z Hufcem Leżajsk udała się do Zakopanego, a później do Krakowa, aby uczestniczyć w odebraniu BŚP.

15 grudnia (sobota) o 5.20 zebraliśmy się przed MOSiRem w Nowej Sarzynie, skąd udaliśmy się do Zakopanego. Podczas podróży nie brakowało śmiechu, żartów i śpiewu. W takiej miłej atmosferze ok. 10.00 dotarliśmy do Zakopanego. Na początku nasz Hufiec wraz z harcerzami złożył wieniec i znicze na grobie założycieli ZHP – Oldze i Andrzejowi Małkowskim. Czas wolny spędziliśmy na Krupówkach. Po Krupówkach przejechaliśmy autokarem do miejsca zakwaterowania. Po chwili odpoczynku udaliśmy się na termy. Wszyscy dobrze się bawili. O godzinie 20:30 rozpoczęło się świeczkowisko,które jeszcze bardziej wprawiło w nastrój tego wydarzenia wszystkich harcerzy. Po świeczkowisku nastała cisza nocna. Rano 16 grudnia udaliśmy się do Krakowa. Po dotarciu na miejsce poszliśmy zwiedzać podziemia. Później mieliśmy czas wolny. Koło godziny 15 przemaszerowaliśmy na Wawel i tam uczestniczyliśmy wraz z harcerzami z całej Polski w apelu harcerskim oraz Mszy Świętej prowadzonej przez Chorągiew Krakowską. Betlejemskie Światło Pokoju zostało nam przekazane na rynku w Krakowie. Dla każdego z nas było to niesamowite przeżycie.

 

18 grudnia harcerze naszej drużyny „Orły Łętowskie” przekazali Betlejemskie Światło Pokoju Dyrekcji SP w Łętowni. BŚP znalazło się w obu budynkach Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642