KONKURS BOŻONARODZENIOWA OZDOBA ŚWIĄTECZNA POD PATRONATEM HONOROWYM: POSŁA NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ PANA JERZEGO PAULA

 

(więcej…)

BohaterOn 2021

BohaterON  to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Otrzymaliśmy pakiet edukacyjny, z pomocą którego przeprowadziliśmy akcję BohaterOn w „Twojej Szkole 2021”. Uczniowie kl.1a, 2a, 3a, 5a, 6a i 8b wraz z wychowawcami na zajęciach oglądali prezentacje multimedialne, filmiki, robili kolorowe laurki, śpiewali patriotyczne pieśni i recytowali wiersze. Te proste gesty i działania łączą pokolenia i sprawią, że bohaterowie tamtych dni są silni siłą pamięci Polaków.

SZKOŁA PAMIĘTA

Nasza społeczność szkolna po raz kolejny wzięła udział w akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach obchodów tego wydarzenia harcerze z 7 DH Orły Łętowskie, Samorząd Szkolny reprezentowany przez Przewodniczącego Michała Wróbla i Nikolę Chmiel wraz z nauczycielkami Teresą Sarzyńską i Zofią Buczkowską odwiedzili okoliczny cmentarz, na którym pochowani są nauczyciele, pracownicy i absolwenci naszej szkoły. Młodzież posprzątała miejsca, które tego wymagały i zapaliła znicze na znak pamięci.

„Lekcja o Funduszach Europejskich VI”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznają możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.

Dodatkowo nauczyciele wraz z uczniami po przeprowadzeniu zajęć będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach.
Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.

Koordynatorem w/w akcji w naszej szkole jest Pani Teresa Sarzyńska.

Wycieczka klas I – III do Sanoka i Komańczy

W ramach projektu Poznaj Polskę uczniowie klas I _ III wyruszyli na wycieczkę do Sanoka i Komańczy. W Sanoku zwiedzali Muzeum Budownictwa Ludowego.

(więcej…)

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 7 października 2021 roku w naszej szkole uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. W uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna P. Andrzej Rychel, przedstawiciel Rady,  Rodziców szkoły, oraz Samorządu Uczniowskiego, rodzice uczniów.

(więcej…)

Spotkanie autorskie

Dnia 11.10.2021 r. uczniowie z klasy 3 a, 3 b i 4 a uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem dla dzieci Grzegorzem Kasdepke. (więcej…)

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Poprzez zabawę zarówno na lekcjach matematyki jak też wychowania fizycznego w przyjemny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. Uczniowie klasy 3a i 3b rozwiązywali łamigłówki matematyczne, tabliczkowe sudoku oraz tabliczkowe kolorowanki. Klasy 4a, 4b, 5b, 6b, 7b i 8b na lekcjach matematyki rozwiązywały zadania i łamigłówki z tabliczką mnożenia. Również na wychowaniu fizycznym klasy 5a/6a, 4b/5b, 6b/7b oraz 8a utrwalały tabliczkę mnożenia bawiąc się i ćwicząc.
Koordynatorami akcji byli nauczyciele: p. Małgorzata Kusiak, p. Agata Kubasiewicz, p. Danuta Torla, p. Stanisław Jabłoński, p. Agata Zebzda, p. Edyta Dźwierzyńska – Stalica.

„Wszystko postawiłem na Maryję”

Matka Boża Częstochowska to szczególna Matka dla Polaków. Jest ona związana ściśle nie tylko z historią narodu polskiego, z kulturą, ale również z wybitnymi postaciami z rodu Polaków. Jednym z nich z pewnością jest ks. kard. Stefan Wyszyński.

5 października uczniowie naszej szkoły przedstawili program słowno – muzyczny i tym samym uczcili postać Niezłomnego Prymasa Tysiąclecia.

Niech życie i działalność błogosławionego ks. Kard. Wyszyńskiego będzie dla całej naszej społeczności szkolnej, lokalnej i narodowej inspiracją do szacunku, pokory i miłości dla drugiego człowieka.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego