ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ GABLOTY

„Tylko ten może pokonać zło, kto sam jest bogaty w dobro” Ks. Jerzy Popiełuszko

  1. czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej gabloty poświęconej bł. ks. Jerzemu Popiełuszko. Znajdują się w niej relikwie II stopnia – kawałek drewna z trumny polskiego Męczennika oraz cegła i kamień z grobu kapłana. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna p. Andrzej Rychel, przewodniczący Rady Rodziców p. Tadeusz Misiak, z-ca przewodniczącego p. Justyna Gramatyka oraz Społeczność Szkolna.

(więcej…)

Zestaw podręczników na rok 2021/2022

(więcej…)

Pierwsze koty za płoty, czyli projekt eTwinning „Jem zdrowo i kolorowo” w naszej szkole.

 

W okresie od marca do czerwca 2021 roku dwie grupy chętnych uczniów z klas: 4a, 5b i 7a pod opieką pań Elżbiety Serafin i Anny Zawadzkiej, realizowały założenia ogólnopolskiego projektu eTwinning „Jem zdrowo i kolorowo”.

(więcej…)

 „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” /Janusz Korczak/

Nareszcie wszyscy razem. Nie online, nie hybrydowo, ale na żywo. Pogoda jakby wiedziała, że jest niezbędna w tym dniu. Wszystkie klasy 4-8 wyruszyli wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją spacerkiem przez las do Rezerwatu przyrody Kołacznia.

(więcej…)

Święto Patrona Szkoły

18 maja 2021 r. to bardzo wyjątkowa data na kartach kalendarza szczególnie dla naszej szkoły. W tym dniu przypadła 101. Rocznica urodzin naszego Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się wszyscy, bowiem poprzedzone było przedsięwzięciami, które przypominały  sylwetkę naszego patrona.

(więcej…)

Szkoła w Łętowni – beneficjentem programu „Posiłek w szkole i w domu”

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Łętowni otrzymała dofinansowanie w kwocie 80000 zł z rządowego programu Posiłek w szkole i w domu na rok 2021. Wniosek o dofinansowanie złożył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, jako organ prowadzący placówkę.

(więcej…)

Warsztaty Wakacje z Programowaniem

(więcej…)

Przystąpiliśmy do akcji „Tydzień Ulgi”

(więcej…)

Szkoła Podstawowa w Łętowni w projekcie „Dostępna Szkoła”

W najbliższych latach naszą szkołę czeka duży remont – m. in. wymiana drzwi, przebudowa wejścia do szkoły z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych, remont parkietu na sali gimnastycznej, kompleksowy remont 1 sali lekcyjnej, malowanie korytarzy. Prowadzone będą również szkolenia dla nauczycieli. Wszystkie działania odbywają się w ramach projektu „Dostępna Szkoła”, którego beneficjentem jest Gmina Nowa Sarzyna i szkoły w Łętowni, Sarzynie i Rudzie Łańcuckiej.

(więcej…)

Kangur Matematyczny 2021

W czwartek, 22 kwietnia, 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Uczniowie klas od 2 do 8 z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania konkursowe, a efekty tej pracy poznamy na przełomie maja i czerwca. Trzymamy kciuki!

(więcej…)