Nasza młoda grupa Harcerzy bo działająca dopiero od października miała zaszczyt wziąć udział w XIV edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HiT.

Grupa harcerzy „Orły Łętowskie” wykonała dwa utwory na scenie. Grupa była wspierana przez swoje druhny i harcerzy z Łętowni oraz hufiec Leżajsk.
Festiwal zawsze ma podobny przebieg. Impreza rozpoczęła się w piątek po południu APELEM, w którym wzięło udział 370 harcerzy z różnych hufców. Organizatorom HiT zależy na tym, aby duch konkursu był jak najmniej odczuwalny, dlatego stawiają na integrację i wspólne zabawy. Wieczorem było świeczkowisko, przy którym zasiedli wszyscy wykonawcy – wspólne pląsy i piosenki rozluźniły atmosferę. Po świeczkowisku nastąpiło losowanie kolejności wystąpień, w którym uczestniczyli przedstawiciele każdego występującego solisty lub zespołu.
Sobota była dniem konkursowym. Od rana przeprowadzane były przesłuchania wykonawców, którzy wykonywali dwie piosenki. Występujący byli oceniani w wybranej kategorii (soliści lub zespoły) przez Jury, które szczególną uwagę zwracało na: znajomość tekstów piosenek, interpretację muzyczną, oryginalność, aranżację, prezentację na scenie, umundurowanie i dobór repertuaru. Po przesłuchaniach był czas wolny, który harcerze spędzili na zwiedzaniu miasta i wspólnej zabawie. Wieczorem odbył się koncert galowy, na który zaproszeni zostali mieszkańcy i władze miasta Nowa Sarzyna. Laureaci ponownie wykonali na scenie piosenkę, która została nagrodzona przez Jury. Zakończeniem konkursu był koncert zespołu ”Cisza jak ta”.
Niedziela rozpoczęła się Mszą Świętą (która odbyła się o północy z soboty na niedzielę wszyscy uczestnicy mogli brać w niej udział, oczywiście nasze ORŁY były obecne). Zwieńczeniem imprezy było zaprzysiężenie naszych druhen Agaty Siwiec i Teresy Sarzyńskiej.
Chcieliśmy również podziękować naszemu burmistrzowi Adamowi Madejowi za pomoc w zdobyciu mundurów .


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642