27 września 2019 roku uczniowie z klasy 6a, 6b, 7b, 8a i 8b pod opieką pani Małgorzaty Kusiak, pani Jolanty Baran i pani Anny Kolano wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Wycieczkę rozpoczęliśmy od lekcji muzealnych w Muzeum Regionalnym, w którym odbyły się dwie lekcje.

Dziewczęta uczestniczyły w lekcji „Moda na czasie”, zaś chłopcy w lekcji „Jak pracuje archeolog”. Następnie udaliśmy się pieszo do siedziby Narodowego Banku Polskiego mieszczącego się na ulicy 3 maja. W tym roku NBP obchodzi 100 – lecie uchwalenia nazwy polskiej waluty pod hasłem: „Wspólnie świętujemy stulecie złotego”. Oczekując przed Bankiem obejrzeliśmy wystawę plenerową „Ojcowie Niepodległości” przygotowaną przez IPN. W NBP wysłuchaliśmy historii Banku i złotego, ale najważniejszym punktem był fakt, że mogliśmy potrzymać w dłoniach 12,5 kg sztabkę złota. Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się do Miłocina na wystawę pająków. W czasie wycieczki dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda, a my zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642