101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była obchodzona w naszej szkole w bardzo uroczysty sposób.

W piątek 08 listopada 2019 roku w obu budynkach szkoły odbyły się akademie upamiętniające dzień 11 listopada 1918 roku, w którym to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami przygotowali plakaty okolicznościowe, a uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawcami p. Teresą Sarzyńską i p. Elżbietą Serafin zorganizowali akademię.

Natomiast we wtorek 12 listopada 2019 roku po południu odbył się Festiwal dla Niepodległej dla społeczności lokalnej i zaproszonych gości.

Podczas uroczystości zebrana publiczność mogła obejrzeć i podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca „Wolany” z Woli Zarczyckiej, uczniowskich zespołów tanecznych z Sarzyny i Łętowni oraz wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Kapeli Ludowej „Folk Band” z Łętowni, Chóru Parafialnego i Zespołu „Concordia” z Majdanu Łętowskiego, Zespołu Pieśni i Tańca „Wolany” z Woli Zarczyckiej, uczniów naszej szkoły i harcerzy z 7 DH „Orły Łętowskie”            z Łętowni. Zaprezentowane umiejętności taneczne i wokalne na długo zapadną w pamięci oglądających, którzy mogli skosztować tradycyjnych regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Łętowni i Majdanu Łętowskiego.

Podczas festiwalu podsumowany został również projekt „Nowosarzyńskie drogi do wolności” w którym brała udział nasza szkoła i zaprezentowane zostały powstałe w ramach zajęć projektowych prace uczniów. Galeria zdjęć wykonanych przez młodzież cieszyła się dużym zainteresowaniem obecnych gości.

Organizatorami i koordynatorami przedsięwzięcia były panie: Teresa Sarzyńska oraz Elżbieta Serafin.

W przygotowanie obchodów rocznicy włączyli się również nauczyciele: Agata Zebzda, Edyta Dźwierzyńska – Stalica, Anna Hajder, Agnieszka Zamorska – Socha, Ernest Cebula i Jan Siwiec.

 

Link do filmu z Festiwalu dla Niepodległej:

Fotorelacja z Festiwalu dla Niepodległej dostępna jest na profilu fb szkoły:

https://www.facebook.com/spletownia/


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642