11 listopada 1918r. Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Dzień ten jest dla każdego Polaka symbolem miłości do ojczyzny, wiary i zwycięstwa.
9 listopada nasza szkoła bardzo uroczyście obchodziła 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Rozpoczęła się ona mszą świętą w Kościele pw. św. Katarzyny w Łętowni i wspólną modlitwą za ojczyznę. Następnie cała społeczność szkolna przybrana w barwy narodowe i flagi wzięła udział w Marszu Dumy i Radości, do którego dołączyły również przedszkolaki. Na trasie bardzo serdecznie witali nas mieszkańcy Łętowni, dołączając się do marszu i wywieszając flagi na domach.W szkole odbyła się akademia, w której wspominaliśmy tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę.
Wieczorem o godz. 18 odbyła się druga część uroczystości. Mieszkańcy Łętowni wspólnie z nami mogli również wziąć udział w świętowaniu. Oglądając przedstawienie, słuchając recytacji w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły, podziwiając tańce narodowe w wykonaniu ZPiT z Kamienia oraz wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne, wspominaliśmy czasy, kiedy Polacy walczyli o wolność swojej ojczyzny. Gościem honorowym Wieczornicy była p. Zofia Pietrońska, która w tym roku w grudniu będzie obchodziła 100 urodziny.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/admad/domains/spletownia.vdl.pl/public_html/wordpress_2017/letownia/wp-content/plugins/simple-lightbox/controller.php on line 1642